Що потрібно, щоб поруч з вашим будинком побудували басейн і стадіон

Кабінет Міністрів України готовий виділяти гроші на будівництво та реконструкцію басейнів і спортивних комплексів. Якщо ви зацікавилися цією можливістю, досвід Дніпропетровської облдержадміністрації під керівництвом Валентина Резніченко вам дуже допоможе.

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, згідно з яким будуть виділяти субвенції на будівництво нових або реконструкцію вже існуючих спорткомплексів і басейнів. Для цього громади повинні подати свої пропозиції до Міністерства молоді і спорту України. Серед основних вимог до об’єктів — наявність відведеної території та проектної документації. Обов’язково — співфінансування з місцевого бюджету. Всі спортивні об’єкти повинні бути пристосовані для людей з інвалідністю.

Поки ви думаєте, чи потрібно вам морочитися, подивіться, що роблять в Дніпропетровській області. Мабуть, саме звідси в найближчі 10 років будуть родом більшість українських олімпійців. Про те, як цього домогтися, попутно скоротивши обсяги продаваного пива, горілки і сигарет в сільських магазинах, розповів радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голік учасникам Кадрового Резерву Майбутнього.

«У 2015 році на всю Дніпропетровську область був один діючий стадіон з повномасштабним футбольним полем -« ДнепрАрена », — каже Юрій Голік, — З тих пір ми побудували стадіон« Трудові резерви »в Дніпрі на місці занедбаного об’єкта далеко від центру міста і ще десятки спортивних об’єктів по всій області ».

Футбольні поля і бігова доріжка

Зараз на Дніпропетровщині будується більше 20 нових стадіонів. Кожен — це повнорозмірне футбольне поле, професійна штучна трава, закуплена за кордоном. Вона довше служить, на ній менше травм. Навколо — бігові доріжки з професійним покриттям. Там, де є місце — баскетбольні, волейбольні, дитячі майданчики, зона вокраута. Навіщо все це сільським школам?

Футбольні  поля і бігова доріжка
Футбольні поля і бігова доріжка

«Ми кричимо про олімпійських чемпіонів і пишаємося володарем Золотого м’яча Шевченко. Весь професійний спорт — це піраміда. Щоб отримати на її вершині Шевченко, а під ним Коноплянку і Єрмоленко, потрібно щоб сотні тисяч малюків почали займатися футболом, — говорить Юрій Голік, — До 16-17 років в спорті залишаються найталановитіші. Але якщо ви подивитеся матчі Ліги Чемпіонів, ви побачите, що в футбол не грають на болоті. У нього грають на нормальних полях. І якщо ви хочете, щоб в майбутньому ця дитина грав за Манчестер Сіті, як Олександр Зінченко, він повинен з дитинства тренуватися на нормальному полі. Інакше не буде техніки, а буде біганина за принципом «бий вперед — гра прийде». Наше завдання створити в кожному райцентрі повноцінний стадіон ».

Коли Дніпропетровська облдержадміністрація побудувала стадіон в Солонянської школи, там відразу ж утворилося кілька футбольних команд, з’явилися тренери. «Це новий вид дозвілля в селі. І врешті-решт, зменшення обсягів проданого там пива і горілки. Це означає, що набагато менше дітей дійде до слова наркотики », — запевняє Юрій Голік.

До речі, в Дніпропетровській області є традиція: на кожному такому стадіоні команда ОДА грає з дітьми.

Баскетбол по стандартам NBA

У Кам’янському Дніпропетровська облдержадміністрація реконструювала баскетбольний зал у спорткомплексі «Прометей». Там зараз грає команда першої ліги, яка ось-ось увійде в прем’єр-лігу. Паркет в цьому залі клала компанія, яка робить підлоги для NBA. Це означає, що діти Кам’янського гратимуть на паркеті рівня NBA. Це другий зал з таким паркетом в Дніпропетровській області. Перший — на безе професійного клубу БК «Дніпро».

Баскетбол по стандартам NBA
Баскетбол по стандартам NBA

«Найпарадоксальніше, що коли до нас прийде державна аудітслужба, а вона до нас приходить завжди, це відразу ж буде кримінальна справа, — скаржиться Юрій Голік, — Тому що ми взяли не найдешевший паркет. Це завжди дратує госаудіторов, тому що вони живуть в радянській парадигмі. Коли ми почали будувати тенісне крило, місцеві тренера виганяли звідти будівельників, доводячи, що їм нічого не треба, у них і так все добре. До речі, покриття на тенісних кортах теж кладе компанія з США. Тренера обурювалися, бо раніше, не отримуючи нормальної зарплати в ДЮСШ, вони звикли мати джерело чорного кешу, здаючи ці корти в оренду. Тому через ремонт вони на рік втратили такого доходу. Зараз вони побачили, який космос ми робимо. Але ще не зрозуміли, що в новому залі все буде через касу ».

Палац спорту в селищі

За рахунок об’єднання зусиль громади та обласного бюджету в Слобожанському ОТГ побудували справжній палац спорту.

Палац спорту в селищі
Палац спорту в селищі

Тут є окремі приміщення, де можуть проживати приїжджають команди, величезна більярдна, тренажерний зал, зал східних єдиноборств і зал для фітнесу і йоги. Спорткомплекс обладнаний за останнім словом техніки, він доступний для людей з інвалідністю. Тут ліфти, які піднімають на 5-й поверх, таблички продубльовані шрифтом Брайля, є правильний пандус на вході.

джерело kiev.informator.ua

Добавить комментарий